Lazerle Göz Çizdirme

Lazerle Göz Çizdirme Fiyatları

Adım Adım Lazer Epilasyon Tedavisi Sürecinde Yaşayacaklarınız

İlk defa lazer epilasyon tedavisini kullanacaksanız, tedavi öncesi endişeli olabileceğinizi tahmin ediyoruz. Karar verdiniz ve bu tedaviye başvuracaksınız ama neler ile karşılaşacağınızı bilmiyorsunuz. Sizin için bu tedavi sürecini adım adım gruplandırdık ve tedavi kliniğini ziyaret ettiğinizden itibaren nelerle karşılaşacağınızı detaylandırdık.

Lazer Epilasyon Kliniğine Vardığınızda:

Kliniğe ilk girdiğinizde her ilk ziyaret eden gibi bir endişe sahibi olacaksınız. Bunu basit bir doktor ziyareti (hatta belki diş muayenesi ziyareti) gibi düşünün ve rahat hissetmeye çalışın. Beklerken bir dergi veya gazete okuyun, mümkünse bir arkadaşınızla beraber gidin. Bunlar kafanızda tedaviyi büyütmeye odaklanmanızı engelleyecektir. Belki lazerogami.com üzerindeki pozitif yorumları inceleyin ve bu yorumları telefonunuza kaydedin, klinik uzmanıyla görüşmeden beklerken bunları okuyabilirsiniz. Bu sizin karşılaşacağınız güzel sonuçları düşünmenizi sağlayacaktır.

Lazer Epilasyon Tedavi Süreci:

Tedaviye başlamadan önce lazer epilasyon uygulanacak bölgeniz alkol ile yıkanacak ve hazırlanacak. Gözlerinizi korumak için tedavi uzmanı gibi, siz de koruyucu gözlükler takacaksınız. Daha sonra, uzman cildinize en uygun lazer frekansını bulmaya çalışacak. Bu ayar, sizin cilt renginize ve tedavinin uygulandığı bölgenin hassaslığına göre değişim göstermektedir.

Tedavi başladığında, lazer ışınları sizin epilasyonu tercih ettiğiniz bölgedeki tüy köklerinize gönderilecek. Tüy köklerinizde koyu renk pigmentleri bulunmaktadır ve lazer ışınları tam da bu pigmentleri hedefler. Pigmentler lazer enerjisini absorbe eder ama enerjinin cildinize geçmesini engeller. Eğer koyu bir cildiniz varsa, açık tenli kişilerin ciltlerine göre daha fazla lazer enerjisini absorbe edersiniz. Bu durumlarda az da olsa fazla lazer enerjisi almaktan dolayı (geçici) rahatsızlık hissedebilirsiniz.

Tüy kökleriniz laze enerjisini absorbe ettikten sonra ölürler ve bu da tekrar büyümelerini engeller. Eğer lazer pilasyon teknolojisinin son ürünü IPL ile tedavi oluyorsanız, bu şlem hem daha hızlı hem de daha az seans gerektirerek devam edecektir.

IPL, cildinize daha uyumlu bir lazer enerjisi sunar ve kontrol edilmesi, hedeflenmesi daha kolaydır. Bunun sonucunda tedavi yapılan cilde daha az zarar verilir ve bu da tedavinin yan etkilerini minimuma indirir.

Lazer Epilasyon Nasıl Hissettiriyor?

Kol bileğinizde plastik bant bir bileklik olduğunu ve bu bilekliği hafifçe çekip bıraktığınızı düşünün. İşte lazer epilasyon süresince bu tarz bir his yaşayacaksınız. Duyulan his, cilt tipine göre farklılık gösterebilmektedir.

Lazer Epilasyon Süresince Acı Çekecek miyim?

Acılı bir süreç olarak görülmese de, az-orta seviyesinde bir acı hissedeceksiniz. Bu genelde tedavinin vücudunuzun hangi bölgesine uygulandığına göre değişiklik gösterecektir. Bazı bölgeler diğerlerine göre daha hassastır. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi cildiniz ne kadar koyuysa, yaşayacağınız his de o kadar artabilmektedir. Bu konuda sizin en büyük yardımcını Lazerogami.com okuyucuları olacaktır. Aşağıda yorumlar bölümünde cilt renginizi ve hangi bölgenize epilasyon yaptırmak istediğinizi yazın (örneğin, açık tenli – yüz bölgesi) ve diğer Lazerogami.com okuyucularından alacağınız cevaplara göre kafanızda bir gerçek belirebilir.

Lazer Epilasyon Tedavi Süreci Ne Kadar Zaman Alacak?

Örneğin tüm bacaklarınız gibi geniş bölgeye lazer epilasyon yaptırmak istiyorsanız, bir seans, yaklaşık 30-40 dakika sürebilir. Çok küçük alanlarda ise sadece birkaç dakika yeterli olacaktır. Yani tamamen sizn isteklerinize göre değişecektir. Tedavi başlamadan önce klinik uzmanları ortalama bir zaman belirtebilir.

Lazer Epilasyon Tedavisi Sonrasında Ne Beklemelisiniz?

Tedavi tamamlandıktan sonra lazer epilasyon uygulanan alanlarda hafif şişikler gözlemlemeniz mümkün ama bu şişlikler sadece birkaç saat sonra normale dönecektir. Tedavi uygulanan tüylerinizi normalden daha kalınmış gibi hissedebilirsiniz ama yaklaşık 1 – 2 hafta içerisinde onlardan tamamen kurtulacaksınız. Bu daha ilk seansınız olduğundan tüylerden 100% kurtulmayı beklememlisiniz. Lazer enerjisini tamamen absorbe etmemiş tüyleriniz de olacaktır. İşte bu sebeple birkaç seansa katılmanız zorunludur. Açıkçası ilk seanstan sonra harika bir sonuç beklentisine girmemenizi tavsiye ederiz. İlk seansta bir değişim göreceksiniz ama birkaç seans sonrasında başarılı bir sonuçla karşılaşacaksınız.

Lazerle Göz Çizdirme
Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !