Lazerle Göz Çizdirme

Lazerle Göz Çizdirme Fiyatları

Lazerle Göz Ameliyatı Fiyatları – Ücretleri (2018)

Halk arasında göz çizdirme diye bilinen lazerli göz ameliyatını SGK yani devlet karşılamadığı için insanlar lazer ameliyatı ücretini tamamen kendi cebinden öder. Peki lazerle göz ameliyatı ücretleri ne kadar, kaç lira?

 

2017 LAZER GÖZ AMELİYATI FİYATLARI

Maalesef bu sorunun net bir cevabı yok. SGK tarafından da karşılanmayan bir tedavi olduğu için tamamen serbest piyasa ekonomisi kuralları işlemektedir. Hastaneden hastaneye, klinikten kliniğe, doktordan doktora ve hatta ünvana göre (profesör, doçent, yardımcı doçent, uzman doktor) göz ameliyatı lazer fiyat listesi değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca hastanenin bu konudaki uzmanlığı da fiyat değişikliğini daha doğrusu hastanenin gördüğü ilgi, arz-talep dengesi içerisinde fiyatları belirlemektedir.

Ancak şunu biliyoruz: Lazerli göz ameliyat fiyatı 1500 TL’den başlamaktadır. Yani 1500 liradan aşağı herhangi bir göz lazeri ameliyatı yapan kurum ve kuruluş bulmanız çok zor. Bunun dışında ucu açık. 1500 liradan tahmin edemeyeceğiniz fiyatlara çıkılabildiği gibi, TL cinsinden değil euro ve dolar cinsinden lazer ameliyatı yapan hastane ve klinikler de mevcuttur. Özellikle yurtdışından hasta kabul eden, uluslararası sıfatını kullanan hastaneler; gurbetçi Türkleri ve Arap dünyası başta olmak üzere üçüncü dünya ülkelerinden hasta kabul eden kurumlar, dolar ve avro cinsinden fiyat belirlemektedirler.

Lazerle Göz Çizdirme
Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !